KOGA GRP WALL

KOGA GRP WALL je obkladový systém stien a plôch, ktorý bol vyvinutý tak, aby estetickým spôsobom ukončoval pohľadovú časť podchodov a tunelov.

Vlastnosti

Súčasťou systému sú lícne elementy vyhotovené z GRP (Glass-Reinforced Plastic) navrhované spolu s podkladovou konštrukciou vyhotovenou z nehrdzavejúcej ocele. Na jednej fasáde je možné kombinovanie tvarov a farieb, vďaka čomu dokážeme získať jedinečný architektonicky efekt. Súčasťou našej dodávky je Výrobno-Technická Dokumentácia a kladačský plán, vyhotovený na základe zamerania na stavbe. Zastrešujeme odborný návrh, výrobu a realizáciu systému priamo na objekte.

GRP má vynikajúce úžitkové vlastnosti, a to predovšetkým nenasiakavosť, mrazuvzdornosť, farebnú stálosť vďaka odolnosti voči UV žiareniu, vysokú odolnosť voči namáhaniu a dynamickému zaťaženiu.

Prípadné poškodenie, vyplývajúce z aktov vandalizmu (pomaľovanie, graffiti), sa dá ľahko odstrániť bez poškodenia vonkajšieho povrchu. Systém je navrhnutý tak, aby umožňoval prípadnú výmenu vážne poškodených elementov, ktoré sa dajú vymeniť jednotlivo, bez potreby demontáže väčšej plochy ako je tá poškodená.

Celý systém je navrhnutý tak, aby bolo možné prevedenie montáže priamo zamestnancami zhotoviteľa diela na stavbe. Naša spoločnosť v prípade potreby zaistí na stavbe účasť „šéf-montéra“, ktorý zabezpečí školenie zamestnancov pri zavádzaní nových postupov na stavbe.

Podkladová konštrukcia

Pre montáž a inštaláciu bol vypracovaný inovačný systém podkladovej konštrukcie, ktorý je vyhotovený z koróziivzdornej ocele. Pevnosť celého systému bola vypočítaná s prihliadnutím na statické a dynamické vlastnosti pôsobiace vo vnútri prevádzkovaného tunela. Podkonštrukcia je navrhnutá tak, aby bolo možne rektifikovanie uchytených bodov a vyrovnanie plošných a lokálnych priehlbín povrchu pod obkladovým systémom. Systém kotvenia je navrhnutý tak, aby montážne prvky neboli viditeľné na pohľadovej ploche lícnych prefabrikátov, čo výrazne zlepšuje koncový estetický efekt.

Vďaka tomuto materiálovému prevedeniu je možné použitie systému KOGA GRP WALL v tuneloch a podchodoch s priesakmi smerom do vnútra stavby, ktoré nie sú viditeľné a neohrozujú životnosť celého systému.

Výhody

 • vysoká estetická hodnota hotového diela
 • neviditeľné spoje
 • bezúdržbovosť systému
 • možnosť rektifikácie podkonštrukcie, ktorá eliminuje nerovnosť prekrývaného povrchu
 • mrazuvzdornosť vďaka nenasiakavému povrchu jednotlivých panelov
 • farebná stálosť vďaka zvýšenej odolnosti voči UV žiareniu
 • dlhá životnosť podkonštrukcie aj pri lokálnom presiakaní podpovrchovej vody vďaka použitiu korózii-vzdornej ocele triedy A2 (DIN1.43) alebo A4 (DIN1.44)
 • možnosť kombinovania farieb a tvarov, čo zaručuje jedinečný koncový efekt
 • ľahká manipulácia na stavbe, pretože jeden panel ma hmotnosť cca 5kg
 • rýchla montáž na stavbe
 • vysoká kapacita dodávok

Zákazková výroba

Naša spoločnosť ponúka svojim odberateľom možnosť dedikovanej výroby v technológii GRP. Zabezpečíme návrh výrobku, výrobu modelu, formy a veľkosériovú i malosériovú výrobu.
Používame prvotriedne vstupné materiály a naši zamestnanci majú v tomto odbore dlhoročnú prax. Vyrábame technikou ručného laminovania a s použitím laminovacích automatov.